Ubierz swoje ściany – ciekawe plakaty na ścianę

plakat z kobietą

Plakaty na ścianę stały się numerem jeden wśród dekoracji domów i mieszkań. To naprawdę skuteczny i pomysłowy sposób na ubranie gołych ścian oraz wprowadzenie do wnętrza klimatu. Rynek oferuje ogromny wachlarz możliwości – do wyboru, do koloru jeżeli chodzi o wymiary, wzory czy motywy. Co więcej – samemu można się bawić w projektowanie, by wieszać na ściany plakaty własnego autorstwa. Wystarczy mieć pomysł i przelać go na papier (spokojnie, programy graficzne są na tyle intuicyjne i pomocne, że każdy z łatwością sobie poradzi).  

plakaty na ścianie nad ławą

Co będzie motywem przewodnim, czyli jakie plakaty na ścianę zagoszczą w Twoim domu?

Plakaty genialnie dopełniają wystrój wnętrz. Mogą stanowić delikatny dodatek, który będzie tłem dla reszty mebli i elementów dekoracyjnych albo wręcz przeciwnie – plakat może okazać się najmocniejszym akcentem. Tak czy inaczej ich zadaniem jest podkreślenie charakteru przestrzeni. A kiedy stwierdzicie, że czas zmienić wystrój pomieszczenia, wystarczy „stare” plakaty przykryć nowymi, a za jakiś znów będziecie mogli do nich wrócić, by dać im drugie życie lub podarować w prezencie bliskiej osobie.

Twoje plakaty – Twoja osobowość

Po tym jakie plakaty wiszą w Twoim domu, można domyślać się jaka jest Twoja osobowość albo po prostu czym się interesujesz i co lubisz. Istnieje kilka typowych plakatowych zestawów, które zdradzają co nieco o człowieku.

W zgodzie z naturą – plakaty na ścianę z motywem roślinnym

Jeżeli wybierzesz motyw roślinny, prawdopodobnie jesteś osobą, która lubi żyć zgodzie z naturą i ceni jej naturalne piękno.  Zielony kolor jest symbolem życia, szczęścia, harmonii i wolności. Prostota takich plakatów świetnie zgrywa się ze skandynawskim stylem, który kocha drewno, biel i naturę. Całość wygląda świeżo i ciepło, aż chce się tak zamieszkać.

zielona sypiaalnia z łóżkiem

Plakaty na ścianę a’la architekt

U miłośników architektury znajdziemy pewnie wielkoformatowe plakaty z motywem brooklińskiego mostu, wieży Eiffla w tle, weneckich uliczek czy Wawelu o zmroku. Piękne konstrukcje i zabytkowe budowle to jest to.

Plakaty Podróżnika

Ci, którzy żyją w ciągłej podróży i kochają podróże, traktują swoje mieszkanie czy dom jako metę, spokojną przystań. Z każdego zakątka świata przywożą kolejny bagaż doświadczeń i masę wspomnień. Plakat “mapa zdrapka” to jeden z ich ulubionych i godnie prezentuje się na ścianach salonu.

Dusza artysty i artystyczne plakaty na ścianę

Dusze artystyczne idą przeważnie w kierunku abstrakcji, sztuki współczesnej. Coś, co dla zwykłego śmiertelnika stanowi zagadkę, będzie inspirowało osoby wrażliwe na sztukę. artyści lubią również plakaty teatralne, filmowe oraz muzyczne.

Plakaty ścienne typu „ona i on”

Ciekawym pomysłem dla pary  jest umiejscowienie na jednej ścianie dwóch odmiennych biegunów, które odzwierciedlają pasje zakochanych. Jeżeli ona kocha góry, a on morze, plakaty Ryszarda Kai będą idealnym zestawieniem.

2 Plakaty Tatr i Helu na granatowej ścianie

Retro plakaty

Ci, którzy odnajdują się w latach 70’ i 80’, przeważnie aranżują swoje domy czy mieszkania w takim właśnie klimacie. Ponadczasowy styl vintage widać na każdym kroku, a na ścianach królują plakaty retro. 

Marynarz i jego fale na ścianie

Pasjonaci morza i nadmorskiego klimatu nie omieszkają pominąć motywu wody, muszli i  piachu. Marynistyczne dodatki, drewno, biało-niebieskie pasy na zasłonach czy poduszkach i oczywiście plakaty z motywem morskich fal czy oceanu to must have w domu miłośnika marynistyki.

Plakat fal

Plakaty do kuchni

W kuchni dobrze prezentują się wszystkie te, które wyglądają lub brzmią smacznie. Czarno – białe plakaty z napisami sugerującymi, że znajdujemy się w królestwie dobrego smaku to ostatnio najbardziej popularne plakaty do kuchni.

Plakaty do sypialni

Z racji, że sypialnia jest najbardziej intymnym pokojem w domu, możemy pozwolić sobie na coś bardziej osobistego. Ponadto do sypialni przeważnie wybieramy ilustracje, które uspokajają, wyciszają i cieszą oczy. Plakaty do sypialni podkręcają klimat i mają powodować, że człowiek może odpocząć po długim dniu.

poduszki na łóżku w sypialni

Plakaty do salonu

Salon to zdecydowanie mocno reprezentacyjne pomieszczenie w domu i plakaty stanowią tu świetną część aranżacji. Najczęściej decydujemy się na takie, które zachowują charakter wnętrza. Plakaty odmieniają oblicze pustych ścian i nadają im ciekawy design.

dywan, sofa i ława w salonie

A Wy jakie plakaty lubicie najbardziej? Jeżeli nie macie jeszcze żadnego, to może nabraliście chęci do stworzenia swojej mini kolekcji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *