Netflix w pigułce – nasze TOP 5 seriali

Kilka słów o internetowej telewizji Netflix. Zapoznaj się z naszym mikro-przewodnikiem, gdzie bez grama zbędnych informacji spisaliśmy wszystko, co powinieneś wiedzieć, by móc bez komplikacji umilać sobie długie, jesienne wieczory równie długimi seansami najlepszych filmów i seriali.  Netflix + miska popcornu, to domowe kino bez wychodzenia z łóżka (czyli tak jak lubimy najbardziej!).

Co to jest Netflix?

Netflix to pochodząca z USA, największa na świecie legalna, wirtualna wypożyczalnia filmów i seriali, gdzie można oglądać je online bez ograniczeń. Od września tego roku dostępna dla polskich widzów tutaj: https://www.netflix.com/pl/ . Warto dodać, iż nie wszystkie, choć lwia część, filmów i seriali posiadają polską wersję językową (napisy lub lektora).

Ile kosztuje korzystanie z Netflixa?

Aby móc korzystać z Netflixa należy założyć na ich stronie konto, wybierając jeden z 3 planów abonamentowych- za 34, 43 lub 52 PLN miesięcznie, które różnią się między sobą jakością udostępnianych materiałów i liczbą odbiorników do jednoczesnego korzystania. Dostęp wykupuje się z góry, płacąc karta kredytową lub debetową.

A da się za darmo?

Da się. Netflix proponuje bezpłatne założenie konta na miesięczny okres próbny. Drobnym haczykiem jest tu jednak fakt, iż już na tym etapie trzeba podać numer swej karty kredytowej i wybrać plan taryfowy-w przypadku braku anulowania usługi przed upływem testowego okresu zostanie pobrana opłata za następny miesiąc.

Co można oglądać na Netflixie?

Prawie wszystko! Zbiory Netflixa stale się poszerzają o wiele filmów i seriali, niestety jednak, by mieć wgląd do ich pełnej biblioteki należy się zarejestrować na ich stronie, postanowiliśmy zatem polecić wahającym się 5 naszych ulubionych netflixowych seriali!

Nasze TOP 5 seriali na Netflixie

1. House of Cards- ciężko znaleźć kogoś kto nie słyszałby samych superlatywów na temat tego genialnego politycznego thrillera, mistrzowsko portretującego mechanizmy władzy na przykładzie losów fikcyjnego amerykańskiego kongresmena Franka Underwooda, w którego wybitnie wcielił się Kevin Spacey.

2. Orange is the New Black- słodko-gorzka komedia rozgrywająca się w amerykańskim…więzieniu dla kobiet.

3. Stranger Things- znikające dzieci, nadprzyrodzone zdolności i hołd dla wczesnych dzieł Stevena Spielberga i Stephena Kinga, a to wszystko podlane klimatem amerykańskiej prowincji z lat 80. No i Winona Ryder, jeśli ktoś się stęsknił.

4. Narcos- trzymająca w napięciu, realistycznie brutalna serialowa biografia Pablo Escobara – kolumbijskiej legendy biznesu narkotykowego i jednego z najbogatszych ludzi wszechczasów.

5. The Crown- superprodukcja, na której stworzenie Netflix wydał już ok. 100 mln funtów, z królewskim rozmachem opowiada historię Windsorów od momentu śmierci króla Jerzego VI i objęcia tronu przez, panującą po dziś dzień, jego córkę Elżbietę. W tle Londyn, polityczne smaczki i genialny drugoplanowy Churchill. A że już wiemy co się wydarzy w następnych odcinkach? Nie szkodzi, warto obejrzeć dla samych zdjęć, przepięknych kostiumów, oszałamiającej scenografii i przyprawiającej o dreszcze muzyki Hansa Zimmera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *