7 sprawdzonych sposobów na zaśnięcie

śpiąca kobieta

Miewasz problemy z zasypianiem? Znasz ten stan, kiedy po intensywnym dniu kładziesz się do łóżka i chcesz szybko zasnąć, ponieważ za parę godzin trzeba wcześnie zacząć kolejny dzień, a Twój organizm odmawia posłuszeństwa i nie możesz zmrużyć oka? Wiemy jak temu zaradzić i znamy sprawdzone sposoby na zaśnięcie.

Dlaczego sen jest taki ważny?

Sen jest elementem regeneracji i “ładowania akumulatorów”, czyli zwiększania zasobów energii niezbędnej do życia. Ma wpływ na funkcjonowanie naszego układu odpornościowego, gospodarkę hormonalną oraz pamięć. Każdy człowiek potrzebuje snu, dlatego warto zadbać o jego jakość.

Co ułatwia zasypianie

Bezsenność dotyka coraz większy procent społeczeństwa, ale na szczęście istnieją domowe sposoby na walkę z nią. Zastanawiałeś/aś się może kiedyś co ułatwia zasypianie albo czy istnieje metoda na szybkie zasypianie? Na każdego może działać inny patent, dlatego przedstawiamy te najskuteczniejsze.
Kobieta próbująca zasnąć

Relaks – szybki sposób na zaśnięcie

Zrelaksuj się – sam/a wiesz najlepiej co Cię relaksuje i sprawia, że potrafisz się odprężyć. Jeśli masz wolny wieczór, seans saunowy lub gorąca kąpiel i nastrojowe świeczki mogą zadziałać rewelacyjnie na Twoje samopoczucie i wyciszenie. Niech to będzie tylko i wyłącznie Twoje 30 czy nawet 60 minut.
Słuchaj muzyki przed snem- to działa, muzyka ma uzdrawiającą moc i jej odpowiednia częstotliwość pomaga się uspokoić i odzyskać stan równowagi psychicznej. Znany polski jazz man – Leszek Możdżer – potwierdza kojący wpływ muzyki na człowieka i oponuje za strojem muzycznym o częstotliwości 432 Hz, którego dźwięk jest łagodny, przyjemny i uzdrawiający.
Ojciec śpi obok dziecka

Wygodny materac ułatwia zasypianie

Śpij wygodnie – w czasie spania niezwykle istotny jest nasz komfort i wygoda. To jakie masz łóżko, a raczej materac ma ogromny wpływ na jakość Twojego snu. Na sen poświęcamy ⅓ naszego życia, dlatego warto zainwestować w materac, który sprawi, że spanie będzie prawdziwą przyjemnością. Im lepsze materiały i wykonanie, tym wyższa jakość użytkowania materaca.

Świeże powietrze – podstawa szybkiego zasypiania

Jeżeli masz siłę, czas i pogoda dopisuje, świetnie przed snem zrobi Ci spacer. Dotlenienie organizmu ma pozytywne działanie i może w dużej mierze ułatwić Ci zasypianie. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odbyć spaceru, po prostu wywietrz porządnie swoją sypialnię.
Zdrowe nawyki – pielęgnuj swoje zdrowie i wprowadzaj stopniowo w życie zdrowe nawyki. W pierwszej kolejności wyeliminuj używki – alkohol zaburza mechanizm równowagi snu w mózgu, nikotyna ma silnie degradujący wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego oraz jakość oddychania, a kofeina podwyższa ciśnienie krwi i pobudza organizm. Tak więc filiżanka kawy, lampka wina czy papieros przed snem z pewnością nie pomogą nam w zasypianiu.
Kobieta spaceruje po parku

Szybkie zasypianie, a nawyki

Człowiek jest istotą, która potrzebuje pewnej systematyczności, ponieważ pomaga ona zachować w życiu ład. Regularny trening, regularne pory posiłków czy regularna godzina pobudki i kładzenia się do łóżka mają znaczący wpływ na to jak śpimy. Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego spróbuj wprowadzić stały dzień treningowy. Siłownia, bieganie, pilates, basen – każda z tych form aktywności będzie odpowiednia, musisz po prostu powtarzać trening systematycznie. Ustal sobie pory posiłków, a kolację jedz zawsze minimum na trzy godziny przed snem. Zbyt późna pora ostatniego posiłku nie pozwala zasnąć.

Książka – dobry sposób na zasypianie

Książka sprawia, że odrywasz się od bieżących spraw i problemów. Czytanie obniża poziom stresu, wycisza i nawet jeżeli jesteś już na mecie książki, która wciągnęła Cię bez reszty, po kilkunastu minutach Twoje powieki staną się ciężkie i spokojnie zaśniesz na swojej wygodnej poduszce.
Ktoś czyta książkę

Szybkie zasypianie – nie ma najlepszej metody

Zalecamy łączenie jak największej ilości proponowanych przez nas domowych sposobów na zasypianie. Są naprawdę skuteczne, ale do tego przyjemne i może okazać się, że pokochacie je i wprowadzicie na stałe do swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *