5 niecodziennych strojów na Halloween

W tym roku nie zabraknie niecodziennych strojów na Halloween!  Święto zaadaptowało się w Polsce na stałe i jest obchodzone równie hucznie jak w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zwyczaj straszenia i przebierania się za najdziwniejsze postaci spodobał się Polakom i co roku z końcem października wielu z nas szuka wdzianka na tę okazję. Świętowanie rozpoczyna się przeważnie wieczorem i trwa do ciemnej nocy, bo właśnie taka klimat sprzyja Halloween.

Kiedy jest Halloween?!

31 października – to dzień, który powinien być oznaczony w kalendarzach jako Międzynarodowy dzień wymyślania halloweenowego kostiumu na ostatnią chwilę. A czy Ty obchodzisz Halloween w tym roku z gronem przyjaciół? Zaskocz ich, wybierając któryś z proponowanych przez nas kostiumów. Przyćmij wszystkie wtórne wiedźmy z plastikowymi mopami w garści i utytłane w keczupie zastępy żywych trupów!

Halloween ze Stevem Jobsem lub Marckiem Zuckerbergerem

Jeśli Twoja czupryna zaczęła się przerzedzać, to jesteś wielkim szczęściarzem – masz już pierwszą połowę kostiumu jednego z najbardziej wpływowych ludzi naszych czasów! Wskakuj teraz w czarny golf, załóż na nos okulary i bez kompleksów wdaj się w płomienną dyskusję z Aleksandrem Wielkim lub Napoleonem (za których co roku  przebierają się pewnie Twoi najniżsi koledzy). Wszystkim rudowłosym natomiast (na upartego z tej rady może skorzystać i reszta świata) polecamy założyć szary T-shirt i w 30 sekund przejąć stery jednej z największych spółek w historii świata! Choć przez ten jeden wieczór istnieje okazja, by wczuć się w rolę bycia nimi! Aby dodać nieco grozy (bo to w końcu Halloween), „zrań” jeden policzek pomadką w odcieniu krwistej czerwieni. Lubię to.

Halloweenowy misz – masz

W tym przebraniu najlepszym pomocnikiem okaże się dziecko sąsiadki, brata lub Twoje własne oczywiście. Grunt, żeby artystą było dziecko, najlepiej w wieku przedszkolnym – te mają największe pole do popisu, jeżeli chodzi o wyobraźnię i zdolności a’la artystyczne. 🙂 Daj maluchowi zestaw cieni (których nie lubisz, nie używasz lub chciałaś wyrzucić, ponieważ mogą ulec zniszczeniu) i pozwól się „ślicznie” pomalować. Do ust użyjcie oczywiście soczystej czerwieni (mały artysta prawie nigdy nie wyjeżdża za linię). Do podrasowania oka zamiast eyelinera możecie użyć czarnej farby do twarzy i… gotowe! Taki makijaż na halloween z pewnością przebije wszystkie maski i profesjonalne make-upy, a Ty będziesz pękać na widok miny znajomych.

Halloween z Benetem

Jeżeli jeszcze nie wyrzuciłeś kartonu po swoim Benecie, to świetnie się składa. W tym roku na Halloween przebierasz się za najwygodniejszy materac! Możesz wyciąć w dnie pudła otwory na nogi, a na szczycie zrobić miejsce na głowę. Jeżeli Twoja fantazja jest dużo bardziej bujna niż moja, możesz jeszcze bardziej poeksperymentować – razem z partnerem lub partnerką zaprezentujcie przebranie na Halloween dla dwojga, czyli chodzący podwójny materac. Dajemy Ci gwarancję, że zrobisz lub zrobicie w tym kostiumie furorę! Uważaj jednak na ludzi, którzy będą chcieli zabrać Cię do domu, by wylegiwać się na materacu Benet po udanej imprezie w święto Halloween.

 Straszna dynia na Halloween

Nie może przecież zabraknąć w tym dniu najpopularniejszego symbolu, czyli dyni i to w żywej odsłonie! Niby oczywiste, a jednak zaskoczysz wszystkich, przeistaczając się z rozmiaru M do XXXL. O ile jesteś kobietą, jako okrągła dynia z pewnością będziesz wyglądać smakowicie i uroczo, więc koniecznie musisz raczyć wszystkich dookoła groźną miną i może dodatkowo sztucznymi, wyszczerbionymi zębami. Zdobędziesz najwięcej likeów za fotkę jako dynia główna z podświetlonymi, strasznymi dyniami z wytłoczonymi oczodołami i kanciastymi nosami w tle.

Kostium samego siebie

Na to przebranie zdecydował się w tym roku zaprzyjaźniony z nami mops Mateusz. W ostateczności polecamy je również i Tobie. Nie musisz wydawać pieniędzy i tracić czas na to, by upodobnić się do Donalda Trumpa czy Marylin Monroe. W czym są lepsi czy ciekawsi od niezwykłej, niepowtarzalnej postaci, której kostiumów masz pełno w swej szafie? Możesz zdecydować się na te bardziej zapomniane ciuszki. Dasz im drugie życie i poczujesz, że na taką właśnie okazję czekały na dnie szuflady.

Wszystkim miłośnikom halloweenowego święta życzymy niepowtarzalnej zabawy i dreszczyku emocji! Grunt to mieć poczucie humoru!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *